Strony zagraniczne:
Beton i zaprawy
Domieszki do betonu i zapraw
Powierzchniowa pielęgnacja
Powłoki elewacyjne dyspersyjne i mineralne, farby malarskie
Budowa - Basen - Weterynaria
Farby malarskie, preparaty gruntujące, ochrona drewna, likwidacja pleśni

Login Form

Szukaj

Zaloguj

Kontakt

STACHEMA Polska sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 49
21-040 Świdnik

tel. +48 81 745 46 60
fax +48 81 745-46-61
E-mail:zamowienia[at]stachema.pl

Likwidacja pleśni

Grzyby i pleśń na ścianach to częsty problem nie tylko w starych domach, ale także w nowych mieszkaniach. Grzyby pleśniowe (pleśń) to ogromna grupa mikroorganizmów, które najczęściej spotykamy na powierzchniach tynków, tapetach, powłokach malarskich. Pojawiają się zawsze tam gdzie znajdują dobre warunki do rozwoju.

 

Główną przyczyną pojawiania się wykwitów na ścianach w domu jest nieodpowiednia cyrkulacja powietrza oraz wysoka wilgotność. Rozwojowi grzybów i pleśni sprzyjają ściany pokryte tapetami i farbami. Trzeba pamiętać, że zagrzybione ściany mogą powodować problemy zdrowotne, między innymi: trudności w oddychaniu, choroby układu immunologicznego.

 

Działania prewencyjne:
Aby uniknąć problemu zagrzybienia w przyszłości należy zapewnić odpowiednią temperaturę i wentylację pomieszczeń. Jeżeli na ścianach regularnie zbiera się wilgoć, powinniśmy często i intensywnie wietrzyć mieszkanie, gdy tylko pozwala na to pogoda. Należy zadbać także o to aby usunąć źródła wilgoci i wady konstrukcyjnych, które stanowią przyczynę powstawania pleśni.


Co stosować do likwidacji pleśni w domu?

Do stosowania na powierzchnie niechłonne, takie jak płytki podłogowe i ścienne, połączenia okien, pomieszczenia sanitarne, krawędzie kabin prysznicowych, wanien i umywalek zalecamy produkt zawierający chlor (podchloryn sodu), który ma działanie dezynfekcyjne i efekt wybielający. Po użyciu produktu pleśń szybko jest usunięta z powierzchni. Wkrótce jednak niektóre obszary zdezynfekowane są atakowane ponownie przez te mikroorganizmy ze względu na wykwity soli. Pojawiają się one głównie na powierzchniach murowanych w wyniku wytrącania się chlorków (higroskopijnych cząstek soli), które absorbują parę wodną z powietrza i tym samym tworzą środowisko nadające się do ponownego wzrostu pleśni. Rekomendowany i sprawdzony produkt to FungiSPRAY chlorowy zawierający do 5% aktywnego chloru.

 

FungiSPRAY bezchlorowy na bazie aż trzech aktywnych substancji jest doskonały do stosowania na powierzchnie chłonne oraz wrażliwe na odbarwianie takie jak ściany, tapety, meble, elementy drewniane, dywany, meble tapicerowane i tkaniny. Zaletą produktu jest jego szerokie zastosowanie, skuteczne działanie na chłonne powierzchnie i w przeciwieństwie do produktu z zawartością chloru ? bez działania wybielającego. Nie uszkadza powierzchni oraz materiałów budowlanych i jest bezwonny. Ma wydłużone działanie przez co likwidacja pleśni jest aktywniejsza. Nie przyczynia się do powstawania wykwitów solnych. Dostępny w wersji bezzapachowej oraz dwóch zapachowych (cytrynowy i awokado).